TERAPIA MANUALNA wg. Typaldosa D.O. - Fascial Distortion Model (FDM)

Fascial Distortion Model (FDM) http://www.ifdmo.com/ to metoda diagnozowania i leczenia urazów mięśniowo – szkieletowych opracowana w latach 90-tych XX wieku przez dr Stephena Philipa Typaldos’a w USA. FDM, czyli model odkształcenia powięzi stosowany jest z powodzeniem w leczeniu takich urazów jak: naciągnięcia mięśni, zwichnięcia, skręcenia, urazy sportowe, bóle kręgosłupa i wiele innych.

Czytanie mowy ciała i opis bólu pacjenta, pozwala postawić właściwą diagnozę i przeprowadzić skuteczną terapię. Zaburzenia czynnościowe powięzi mają zasadnicze znaczenie dla funkcjonowania narządu ruchu i odgrywają istotną rolę w procesie jego leczenia. Metoda FDM opiera się na założeniu, że dystorsje powięziowe są głównym czynnikiem powodującym zaburzenia funkcji narządu ruchu. Wyróżnia się sześć rodzajów dystorsji, z których każdy posiada charakterystyczne objawy i symptomy bólowe, co jest kluczowe dla postawienia diagnozy.

FDM ze względu na swój holistyczny charakter jest metodą maksymalizującą efektywność pracy terapeuty i daje doskonałe rezultaty i jest na chwilę obecną najskuteczniejszą terapią manualną zwalczającą ból.Zastosowanie:

Rezultaty po zabiegu:

Przeciwwskazania:

www.rehabilitacja-jeleniagora.pl